Description
| Barrel Length | 4.5 |
|---|---|
| Caliber | 9mm |
| Capacity | 30 |
| Condition | New in Box |
| Finish Per Color | Black |
| Manufacturer Part Number | BT-36045-G |
| Model | APC9K Pro |
| Type | Semi Auto Handguns |
| UPC | 000000000000 |
$2,816.99
The APC9 PRO G is the next evolution of the allready existing APC Family. With the ambidextrous non-reciprocating charging handle and its other advanced features, the APC PRO G is the perfect choice for Police Duty and therefore also an attractive weapon for sport shooting. This version of the APC9 uses Glock 9 mm double-column magazines. So one can easily interchange magazines with a Glock sidearm.
| Barrel Length | 4.5 |
|---|---|
| Caliber | 9mm |
| Capacity | 30 |
| Condition | New in Box |
| Finish Per Color | Black |
| Manufacturer Part Number | BT-36045-G |
| Model | APC9K Pro |
| Type | Semi Auto Handguns |
| UPC | 000000000000 |
Reviews
There are no reviews yet.