Description
| Barrel Length | 4.25 |
|---|---|
| Caliber | 9mm |
| Capacity | 8 |
| Condition | New in Box |
| Finish Per Color | Stainless |
| Manufacturer Part Number | EBCSS9MM |
| Model | Classic 9mm |
| Type | 1911 |
| UPC | 000000000000 |
$4,452.99
| This pistol by Ed Brown is a 9mm 1911 style. It features single action, stainless steel frame and slide with Chainlink III finish, and a 4.25 inch match grade barrel. Weighing in at 35 ounces, you are sure to hit you mark with the white outlined fixed 3-dot dovetail night sights, and be comfortortable while doing it with the laminate wood grips, and the three hole style aluminum trigger. |
| Barrel Length | 4.25 |
|---|---|
| Caliber | 9mm |
| Capacity | 8 |
| Condition | New in Box |
| Finish Per Color | Stainless |
| Manufacturer Part Number | EBCSS9MM |
| Model | Classic 9mm |
| Type | 1911 |
| UPC | 000000000000 |
Reviews
There are no reviews yet.