Description
| Barrel Length | 5.5 |
|---|---|
| Caliber | 9mm |
| Capacity | 17 |
| Condition | New in Box |
| Finish Per Color | Flat Dark Earth |
| Manufacturer Part Number | KV90-PFD20 |
| Model | Vector Gen 2 9mm |
| Type | Semi Auto Handguns |
| UPC | 810237023013 |
$1,642.99
KRISS VECTOR GEN II SDP – 9MM – FDE
•Closed bolt delayed-blowback patented KSV System
•Polymer composite frame material & advanced metal components
•Ergonomically redesigned
•Short throw ambidextrous safety lever
•Magpul MBUS® sights
•Full-length Picatinny top rail
•Rear sling attachment point
•Includes (1) For Glock mag.
•Ht.: 6.8″
•OAL: 16.75″
•Wt.: 5.9 lbs.
•5.5″ threaded barrel
•Capacity: 17
| Barrel Length | 5.5 |
|---|---|
| Caliber | 9mm |
| Capacity | 17 |
| Condition | New in Box |
| Finish Per Color | Flat Dark Earth |
| Manufacturer Part Number | KV90-PFD20 |
| Model | Vector Gen 2 9mm |
| Type | Semi Auto Handguns |
| UPC | 810237023013 |
Reviews
There are no reviews yet.