Description
| Barrel Length | 3.1 |
|---|---|
| Caliber | 9mm |
| Capacity | 10 |
| Condition | New in Box |
| Finish Per Color | Purple / Stainless Steel |
| Manufacturer Part Number | CPX-1 TTPU 9mm |
| Model | CPX-1 |
| Type | Semi Auto Handguns |
| UPC | 857679003203 |
$232.99
CPX-1 – With Side Safety Lever
Compact concealed carry 9mm. Slide and barrel machined from 416 stainless steel bar stock. Double-action trigger. Recoil-absorbing backstrap. Fully encapsulated all-steel recoil spring system (including steel guide rod). Three-dot sights. Two 10 round magazines with two baseplates.
| Barrel Length | 3.1 |
|---|---|
| Caliber | 9mm |
| Capacity | 10 |
| Condition | New in Box |
| Finish Per Color | Purple / Stainless Steel |
| Manufacturer Part Number | CPX-1 TTPU 9mm |
| Model | CPX-1 |
| Type | Semi Auto Handguns |
| UPC | 857679003203 |
Reviews
There are no reviews yet.